Úvodní strana Aktuality Report z workshopu s Nikonem

Report z workshopu s Nikonem

18.09.2015 15:00

Ve středu 16.09. proběhl ve spolupráci s předním výrobcem fotografické techniky, firmou Nikon, workshop s názvem "První krůčky se zrcadlem" a troufám si říci, že celá akce se povedla "na výbornou". Workshop byl, jak název napovídá, tématicky zaměřen na seznámení se s digitální zrcadlovkou a na naučení se základních pravidel a principů, které si každý fotograf musí osvojit.

Začátek workshopu byl naplánován na 09:00 hod v prostorách známeho pardubického podniku, kavárny Evropa na Pernštýnském náměstí. Všichni účastníci dorazili včas a tak se bez komplikací mohlo začít.INTERFOTO Workshop s Nikonem v Pardubicích - místo konání

INTERFOTO Workshop s Nikonem v Pardubicích - teorie

Po krátkém občerstvení následovalo dopoledne plné teorie, kde se učástníci dozvědeli kompletní základy ovládání digitální zrcadlovky. Výklad byl rozčleňen do ucelených bloků, probíraly se postupně pojmy jako práce s časem závěrky, clonění objektivu, využití citlivosti snímače ISO, volba ostřících režimů, měření expozice a její korekce. Řečeno bylo téměr vše počínaje tím, jak zrcadlovka funguje uvnitř, až po nastavení jednotlivých funkcí přímo ve fotoaparátu, což nakonec vedlo k drobnému zpoždění v harmonogramu.

INTERFOTO Workshop s Nikonem v Pardubicích - práce s časem závěrky

Následoval oběd a poté praktická část workshopu, počasí nám přálo a tak jsme vyrazili na pardubický zámek. První zastávkou byla kašna na Příhrádku, ideální pro názornou ukázku, jakým způsobem se dá pracovat s časem závěrky. Pramínek vody k tomuto účelu posloužil naprosto dokonale a tak si každý mohl vyzkoušet jak zamrazit jeho pohyb krátkým časem nebo naopak dlouhým časem celý pramen rozmazat.

INTERFOTO Workshop s Nikonem v Pardubicích Dále naše cesta vedla na zámecké valy, otevřené prostranství bylo příhodné pro práci s hloubkou ostrosti a tak si každý pakticky vyzkoušel, které faktory hrají v tomto ohledu hlavní roli. Poté jsme se zaměřili ještě na další témata, a to především za jakých podmínek používat kontinuální ostření a s tím spojený také panning, a také jak pracovat s různými režimy měření expozice.

INTERFOTO Workshop s Nikonem v Pardubicích

Celý workshop probíhal hladce a to hlavně díky profesionálnímu školiteli z Nikonu Filipu Bartákovi, který svým zapalením pro věc chvílemi připomínal zkušeného dirigenta národní opery. Tímto bych mu chtěl poděkovat za jeho osobní nasazení a vášeň pro fotografii, o kterou se podělil s účastníky workshopu.

Na závěr byla možnost vyzkoušet si některý z objektivů Nikkor, kterých měl Filip plnou brašnu. K dispozici bylo vše od širokých, světelných, pevných skel až po telezoom objektivy i s odborným výkladem, ke kterému druhu fotografie se které ohnisko používá, a tak si každý mohl vyzkoušet, kterým směrem by se chtěl dále ubírat.

INTERFOTO Workshop s Nikonem v Pardubicích

Níže v galerii najdete více fotografií a pokud by byl zájem, mohu Vám je zaslat v původním rozlišení.

Na konec bych rád poděkoval všem účastníkům, kteří se workshopu zúčastnili. Přeji Vám do budoucna hodně úspěchů a dobré světlo.

Fotogalerie workshopu

Fotka 1

Fotka 2

Fotka 3

Fotka 4

Fotka 5

Fotka 6

Fotka 7

Fotka 8

Fotka 9

Speciální nabídka

RSSRSS

Aktuality

Otevírací doba - prosinec 2017

Mimořádná otevírací doba během vánočního období. Otevřeno na stříbrnou a zlatou neděli od 9:00 do 12:00 hodin!

Celá aktualita

DEN S CANONEM

Zveme Vás 6.12. na prezentaci produtků Canon na naší prodejně Interfoto! Využijte slevu 5% na veškerý sortiment Canon a zasoutěžte si o fototiskárnu Selphy CP1300.

Celá aktualita

DEN S NIKONEM

Přijďte si vyzkoušet 28.11.2017 profesionální i amatérské fotoaparáty Nikon na naší prodejnu Interfoto a získejte slevu 5% na jakýkoliv Nikon + hodnotný dárek na Váš nákup.

Celá aktualita

Více aktualit

Nejprodávanější ...

  • Heuréka - recenze obchodu
  • Firemní prezentace na síti Facebook
  • Autorizovaný prodejce Canon
  • Autorizovaný prodejce Nikon

© 2017, interfoto.cz – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Eshop vytvořila eBRÁNA | eBRÁNA eshop s propojením na IS | Marketing eshopu

Zobrazit mobilní verzi

Přeskočit na začátek stránky