Canon EOS R6 Mark II + 24-105 IS STM

Kód: 4549292200614
Neohodnoceno
Značka: Canon
71 990 Kč –2 %
Canon EOS R6 Mark II + 24-105 IS STM
71 990 Kč –2 % 69 990 Kč 57 843 Kč bez DPH
Skladem (2 ks)
Můžeme doručit do:
18.06.2024

Canon EOS R6 Mark II představuje doposud nejrychlejší a nejpokročilejší plnoformátovou bezzrcadlovku, rozšiřující průkopnický systém EOS R. Fotoaparát s bajonetem typu RF dokáže snímat rychlostí až 40 sn/sek, dále velice přesně automaticky zaostřit i při slabém osvětlení nebo filmovat do velikosti videa 6K RAW a 4K UHD. Canon EOS R6 Mark II překonává vysoce nastavenou laťku svým předchůdcem (EOS R6) jedinečnou kombinací špičkového výkonu, mimořádné rychlosti a profesionálních filmových funkcí.

Detailní informace

Detailní popis produktu

  • Rozlišení 24,1 Mpx / obrazový procesor DIGIC X
  • Rozsah citlivosti až ISO 102 400
  • AF s technologií Dual Pixel CMOS AF II
  • Sériové snímání až 40 sn/s - elektronická závěrka
  • Interní stabilizace obrazu (IBIS) se ziskem až 8 EV
  • Video 4K 60p UHD / Full HD 1920 bodů 179,82fps
  • PQ spolu s gama křivkou Canon Log 3
  • Podpora bezdrátových technologií Wi-fi a Bluetooth
  • EVF s rozlišením 3,69 Mpx a frekvencí 120 sn./s
  • Prodloužená výdrž baterie až o 50%

Canon EOS R6 Mark II využívá stejnou technologii procesoru DIGIC X, který byl použit také u modelů EOS R5, EOS R6 a EOS-1D X Mark III. Procesor spolupracuje se snímačem typu CMOS s rozlišením 24,1 Mpx, společně s novou generací AF se zdvojenými body Dual Pixel CMOS AF II, což významně zvyšuje rychlost a spolehlivost na zcela bezkonkurenční úroveň.Canon EOS R6 Mark II vyniká mimo jiné rychlostí ostření. Jedná se zatím o nejrychlejší model řady EOS, který dokáže nepřetržitě snímat rychlostí až 40 sn/sek (elektronická závěrka), s možností volby 20 sn/sek nebo 5 sn/sek. V případě mechanické závěrky je snímkovací rychlost až 12 sn/sek. To nám umožní zachytit i extrémně rychlé a prchavé okamžiky, které naše oko většinou ani nepostřehne. Ve srovnání s modelem EOS R6 omezuje nový senzor zkreslení obrazu při snímání vlivem tzv. efektu rolling shutter, kdy je možné používat elektronickou závěrku ke zmrazení rychle se pohybujících objektů.

Canon EOS R6 Mark II umí sledovat a udržet zaostřené objekty i při pohybu po scéně. Díky vylepšené umělé inteligenci s hloubkovým učením rozpoznává osoby, vozidla (nově i včetně letadel a vlaků) a zvířata (nově též koně a zebry). Typ snímaného objektu lze zvolit v nabídce, nebo je možné ponechat detekci na automatice fotoaparátu. U funkce sledování očí můžeme volit, které oko (levé, pravé) bude mít při ostření prioritu. Pokud nelze oči přesně detekovat, AF systém se místo toho zaměří na obličej. Při odvrácení očí od objektivu systém dále sleduje hlavu nebo tělo. 

Canon EOS R6 Mark II vyniká nejúčinnější stabilizací obrazu ve své třídě a se ziskem až 8 EV. S využitím kombinovaného systému stabilizace – v objektivu a v těle přístroje – umožňuje EOS R6 Mk II fotografovat i na relativně velice dlouhé expoziční časy z ruky s vysokou čistotou a ostrostí. Fotografové tak mohou zachytit celkovou atmosféru bez ohledu na podmínky díky schopnosti ostřit bez rozhýbání snímků (a současně i bez stativu) v situacích, kdy hladina osvětlení je velice nízká (cca -6.5 EV). Přitom rozsah citlivosti lze nastavit až na hranici ISO 102 400

Canon EOS R6 Mark II poskytuje praktickou funkci – pořízení záznamu před stiskem spouště v režimu RAW Burst s ? sek předstihem, což představuje velkou výhodou při fotografování nepředvídatelných událostí a nebo obecně velice rychlých/akčních situací. Režim RAW Burst snímá nepřetržitě rychlostí 30 sn/sek až do počtu 191 snímků, které zaznamená do jediného souboru CR3, vše při automatickém ostření se sledováním objektu. Jednotlivé snímky lze následně extrahovat přes SW Canon Digital Photo Professional nebo ve fotoaparátu a uložit je samostatně do formátu JPEG, HEIF nebo RAW

Canon EOS R6 Mark II zaznamenává video ve formátu 4K 60p UHD na plnou šíři snímače (což je zatím zcela výjimečné v této třídě). Navíc vše s plnou podporou automatického ostření Dual Pixel CMOS AF II. Všechny záběry ve 4K vznikají převzorkováním z 6K výstupu ze snímače, jeho výsledkem je vynikající obrazová kvalita. Pro nezávislé filmaře nabízí EOS R6 Mark II výstup 6K RAW prostřednictvím HDMI, který lze zaznamenat na rekordér Atomos Ninja V+ ve formátu ProRes RAW. Tím získávají ještě detailnější obraz s možností výraznější postprodukce. V režimu videa je možné aktivovat záznam v předstihu 3 nebo 5 sekund, kdy fotoaparát v pohotovostním režimu nepřetržitě snímá a umožňuje tak zachytit akci ještě před stisknutím spouště. 

Výrobce zde zapracoval na ještě lepší konstrukci elektronických obvodů, umožňujících delší dobu nahrávání - a to více než 40 minut převzorkovaného videa ve 4K 60p nebo až 6 hodin 4K 30p v závislosti na okolní teplotě, místu na paměťové kartě a stavu baterie. Byl tedy odstraněn dřívější limit 29 minut 59 sekund maximální délky záznamu. Funkce a výkon EOS R6 Mark II nyní umožní tvůrcům ještě více rozšířit kreativní možnosti, například co se týče žádaných zpomalených záběrů s podporou AF ve formátu Full HD a s rychlostí až 179,82 sn/sek. Při filmování lze dále použít nepravé barvy jako vodítko pro úpravy expozice. Daná funkce je zvlášť užitečná za podmínek, při nichž obvykle vznikají přepaly. Nechybí zde ani podpora populární gama křivky Canon Log 3, díky níž filmaři zachytí působivá, realistická videa a využijí širší možnosti tvůrčího vyjádření. 

Díky aktualizovanému Bluetooth v.5 a Wi-Fi (5 GHz) lze EOS R6 Mark II snadno připojit k chytrému telefonu a dalším bezdrátovým zařízením a sdílet nebo přenášet soubory vysokou rychlostí přes FTP/FTPS/SFTP. Fotoaparát lze také dálkově ovládat pomocí aplikací Camera Connect a EOS Utility při propojení s počítačem PC, Mac, chytrým telefonem – a to přes Wi-Fi nebo vysokorychlostní USB-C. Fotoaparát lze stejně tak využít jako webovou kameru na počítačích PC/Mac s aplikacemi pro videohovory (Skype, Zoom, Teams). Tato funkce je typu plug-and-play pracuje se standardními ovladači USB Video Class (UVC) a USB Audio Class (UAC), které jsou součástí operačních systémů Windows a macOS. 

Tělo fotoaparátu je vysoce odolné a umí dobře vzdorovat nepříznivým povětrnostním vlivům. Elektronický hledáček s vysokým rozlišením 3,69 milionu bodů a snímkovou frekvencí 120 sn./s poskytuje krásný obraz při fotografování i filmování. Dále má EOS R6 Mark II po modelu EOS R3 asistenční funkci zobrazení imitujícího optický hledáček. To poskytne přirozený obraz s detaily ve stínech i světlech i dobrou viditelnost v tmavých oblastech. EOS R6 Mark II je kompatibilní s bateriemi LP-E6 a bateriovým gripem jako má EOS R6. Výdrž baterie zde však byla prodloužena přibližně o 50 % při použití LCD displeje. Canon EOS R6 Mark II zachovává komfortní a ergonomické ovládání přístrojů systému EOS a EOS R, takže přechod na nový model bude pro stávající uživatele zcela snadný. Multifunkční sáňky s rozhraním nové generace umožňují užívat fotoaparát EOS R6 Mark II s novou řadou příslušenství včetně blesku Canon Speedlite EL-5. Příslušenství lze navíc používat bez kabelů a v některých případech i bez baterií.

Kompletní technické specifikace: Technické údaje a vlastnosti – fotoaparát Canon EOS R6 Mark II - Canon Czech Republic.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: